Vitajte v Tréningovom centre Kalimero

Tréningové centrum Kalimero je novovybudované športové tréningové centrum, ktoré je športovým, relaxačným, ale aj kultúrno-spoločenským miestom pre Vás. TC Kalimero je domovské sídlo pre úspešný lyžiarsky klub ŠK UNI KOŠICE a športovú prípravku ŠK UNI KOŠICE KALIMERO, ale zároveň si našlo u nás zázemie viacero úspešných mládežnických športových klubov. Okrem „palubovkových“ športov ako futbal, florbal, futsal či badminton, centrum disponuje taktiež gymnastickou telocvičnou, ktorá je plne vybavená gymnastickými pomôckami ako napr. gymnastické prostné, trampolína zabudovaná, gymnastické doskočisko /molitanová jama/, kladiny, hrazdy, bradlá, kruhy, ribstoly, laná a tyče na šplhanie a vonkajšie multifunkčné ihrisko s umelým osvetlením ideálnepre futbal, tenis, volejbal a nohejbal.

Kapacita a vybavenie Tréningového centra

V prvom rade sa tu nachádza telocvična o rozlohe 400m2. Je vybavená novou odpruženou drevenou palubovkou Ďalšou časťou haly je gymnastická telocvičňa s rozlohou 250m2, ktorá je vybavená profesionálnym gymnastickým náradím, ako napríklad gymnastický kôň, kladina, trampolína, gymnastické kruhy s doskočiskom a samozrejme pružná akroba v strede telocvične. Palubovková a gymnastická telocvičňa sú oddelené pružným, tlmiacim závesom, ktorý je možné vytiahnuť a tým spojiť telocvične do jedného veľkého priestoru. K dispozícií je klimatizácia zabezpečujúca cirkuláciu vzduchu v celej hale(chladenie a vykurovanie) a taktiež je nainštalované ozvučenie, či bezdrôtové pripojenie na internet. Vonkajší areál centra poskytuje multifunkčné ihrisko s povrchom z umelej trávy a umelým osvetlením, vhodné pre futbal, tenis, volejbal.

Iné služby

Súčasťou tréningového centra je kaviareň Kalibaro s kvalitným občerstvením počas celého dňa, ktorý je postavený na koncepte aktívneho športového oddychu pre deti a dospelých, s možnosťou využívania priestorov kaviarne na rôzne spoločenské akcie (detské narodeninové oslavy,...) s kompletnou ponukou súvisiacich služieb. Za kaviarňou sa nachádza predajňa Professional šport, ktorá poskytuje svoje služby už viac ako 20 rokov, výsledkom čoho je ponuka športového tovaru so špičkovými vlastnosťami za primerané ceny. Jedným slovom, kávička spojená s nákupnými možnosťami na jednom mieste. Ponuka služieb je rozšírená aj o servis lyží na profesionálnej úrovni (zalievanie sklzníc, brúsenie a podbrúsenie hrán, voskovanie, leštenie,...) a o požičovňu lyží a lyžiarok pre členov športovej prípravky.

Doprava a parkovanie

V bezprostrednej blízkosti Tréningového centra Kalimero sa nachádza parkovisko pre verejnosť od Popradskej ulice a vlastné parkovanie je riešené vo vnútri areálu, kde je 7 parkovacích miest a jedno pre invalidných zákazníkov. Do športového centra sa dá pohodlne dostať aj prostriedkami mestskej hromadnej dopravy prevádzkovanej DPMK.